BLOG

salon piercingu kraków cennik

Dlaczego nie można używać pistoletu do piercing'u

piercing

                                                                                    Witam wszystkich!
Ten tekst poświęcamy dobrze lub mniej znanemu Wam urządzeniu do przekłuwania ciała czyli pistoletowi. Piszę o tym, ponieważ ludzie dalej popełniają błąd decydując się na przekłucie, a raczej rozszarpanie swojego ciała, magicznym małym pistoletem zachwalanym jedynie poprzez producenta oraz ludzi, którzy w tym temacie nie maja wystarczającej wiedzy. Jak sama nazwa wskazuje "pistolet", przynajmniej nam, nie kojarzy się z piercingiem lecz raczej z wojskiem, policją oraz służbami upoważnionym do używania tego typu sprzętu. W jakich celach służby używają takiego sprzętu chyba nie musimy tłumaczyć. Ludzie używający potocznie nazwanego pistoletu (aplikatora) maja w rękach po prostu broń, która nie ma nic wspólnego z profesjonalnym przekłuwaniem ciała. Jakiś czas temu otrzymałem od pewnej firmy produkt promocyjny, słowa jakie zostały użyte w ramach czystej promocji marketingowej przechodzą same siebie, zalety jakie zostały wymienione, to po prostu stek bzdur sformułowanych schludnie i na temat lecz kompletnie wzięte z kosmosu. Przechodząc do konkretów, chętnie przeanalizuje poniżej całą broszurkę aby doinformować osoby zachwalające sztrzelenie sobie w ciało.
 

studio tatuażu kraków
zdjęcie zapakowanego aplikatora oraz załączonej do niego broszury

Firma nazwijmy ja X, ponieważ każdy producent tego typu urządzeń jedzie na tym samym wózku, więc nie ma lepszych i gorszych firm w tej branży. Ile ich dokładnie jest? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ponieważ nigdy nie interesowałem się nieprofesjonalnym wykonywaniem piercingu,
ale na polskim rynku jest ich na pewno kilka,rywalizujących ze sobą lecz pomimo ładnie wyglądających broszur oraz adekwatnym do wyglądu tekstem, to dalej tylko "pistolet". Wracając do analizy:
"Urządzenie firmy X zapewnia maksimum higieny wykonywanego zabiegu. Kolczyk i zapinka są zamknięte we wkładzie jednorazowego użytku, który jest montowany bezpośrednio do aparatu" - ok, może i jest to higieniczne lecz to chyba jedyna zaleta tego sprzętu. Profesjonalny salon piercingu powinien mieć autoklaw, w którym sterylizuje się kolczyki ponieważ tylko profesjonalnie przygotowany sprzęt zapewnia sterylność.
"Skóra przekłuwanej osoby nigdy nie ma kontaktu ze skóra specjalisty od przekłuwania uszu" - jedno zdanie i kompletnie bez sensu. Osoba redagująca tekst pomyliła pojęcia. Po pierwsze piercer MUSI dłońmi wybadać miejsce przekłucia (inaczej "wymacać") i sprawdzić czy nadaje się ono do założenia kolczyka. Oczywiście powinno się to odbyć, ze względów higienicznych, w jednorazowych rękawiczkach. 
Co do mylenia pojęć "tkanka przekłuta" to taka tkanka, do przekłucia której użyto igły. Dzięki niej kanał przekłucia jest rozcięty, co ma ogromny wpływ na gojenie sie piercingu. Pistolet natomiast rozrywa tkankę, co wydłuża proces gojenia oraz może spowodować m.in. zbliznowacenie sie tkanki oraz powstanie ziarniny lub keloidów.
A teraz największy absurd jaki kiedykolwiek przeczytałem - "dodatkowo zapinki do kolczyków są w kształcie motylków, dzięki czemu zapewniona jest doskonała cyrkulacja powietrza, co przyspiesza proces gojenia po przekłuciu" - faktycznie zapinka jest w kształcie motylka, lecz tylko dlatego aby pręt miał sie na czym osadzić, co nie spowoduje utraty biżuterii. Nie mam pojęcia co cyrkulacja powietrza w motylku ma wspólnego z kanałem przekłucia gdzie to kompletnie nie ma wpływu na proces gojenia. W praktyce wygląda to następująco, w motylku zbierają się wydzieliny m.in. krew, osocze, które blokują wspaniałą cyrkulację powietrza a w zamian są siedliskiem bakterii, których usunięcie jest praktycznie niemożliwe, co może doprowadzić do stanu zapalnego. Najcześciej aplikator kolczyka nie pozostawia wolnego miejsca pomiędzy tkanką a końcami biżuterii wręcz przeciwnie, uciska ją nie dając przestrzeni po opuchnięciu miejsca przekłucia. Poniżej prezentujemy trzy losowo wybrane zdjecia z internetu, na kórych widać jakspuchła tkanka ponieważ miała za mało miejsca potrzebnego do wygojenia się:


kraków piercing

tattoo studio tatuażu i kolczykowania kraków

salon piercingu kraków cennik


Pistolet jest standardowy, o jednym rozmiarze, co uniemożliwia dobranie odpowiedniej wielkości kolczyka aby ten nie wrósł w kanał przekłucia, a uwierzcie zdarza mi sie bardzo często wycinanie kolczyka po takim incydencie. Firma X pisze rownież o wyeliminowaniu uderzenia,które powodowało mikro pęknięcia skóry, wpływające na przedłużenie procesu gojenia. Samo rozerwanie tkanki jest już wystarczająco przerażające, więc mydlenie oczu wyeliminowaniem jakiegoś uderzenia jest tutaj kompletnie nie na miejscu.
Wybór biżuterii na pierwsze przekłucie - jak juz wiecie kolczyk zaprezentowany na zdjęciach wyżej nie jest odpowiedni, lecz dodatkowo trzeba unikać końcówek z wszelakimi kryształkami, ponieważ świeże przekłucie z takim dodatkiem rownież nie wpłynie pozytywnie, ze względu na zakamarki dookoła kryształka,które uniemożliwią dokładne oczyszczenie biżuterii z wydzielin wydobywających się z naszego świeżego przekłucia.
Bardzo ważnym aspektem jest jakość biżuterii, pisanie że zastosowany materiał jest tytanowy w tym przypadku jest kłamstwem, na zdjęciu widać przebarwienia, które wskazują na słaba jakość materiału co ma ogromne znaczenie w temacie piercingu. Pozbawienie dźwięku aplikatora ma ma celu przyciągniecie na zabieg rodziców, którzy chcą aby ich maluchy miały świecidełka w okresie ich życia kiedy nie są na to gotowe.Narażanie dziecka na dość stresującą oraz bolesną formę ozdoby dla nich uważam za nieodpowiedzialne. Pamiętajcie, że profesjonalista nigdy nie będzie chętny na wykonanie piercingu dziecku, które samo nie podjęło tak świadomej decyzji.

studio tatuażu kraków ceny
porównanie jakości igły z pistoletu (na dole) oraz igły jednorazowej (u góry), uwagę powinno zwrócić zakończenie igieł, ostre w przypadku jednorazowej oraz półokrągłe w tej z pistoletu. 

tatuaże kraków ceny
zblizenie na igłe umieszczoną w pistolecie, widać na nim liczne przebarwienia, które wskazują na niską jakość użytych materiałów


Post ma na celu uświadomienie klientów o profesjonalnym podejściu do tematu oraz w jaki sposób ludzie używający pistoletów robią im krzywdę poprzez brak wiedzy. Broszura, którą otrzymałem została użyta w celach edukacyjnych, pokazując jak działają firmy zajmujące się sprzedażą "profesjonalnego" sprzętu. Decyzja, w jaki sposób będziecie chcieli ozdobić swoje ciało, należy do Was, jednak mam nadzieje, że niektórym otworzyłem oczy. Dziękuje za uwagę.
Embe piercing.
Odwiedźcie mój fanpage oraz instagram