BLOG

tatuaż Kraków

Rozmiar tatuażu czyli co zrobić aby “cieszyć się nim dłużej niż miesiąc?”

tattoo

 

Dzisiaj poruszymy temat, do którego musimy wracać praktycznie codziennie w naszym studiu. Duża część ludzi omamiona magią programów graficznych i zdjęciami z portali społecznościowych oraz opiniami z wątpliwej jakości forów internetowych chce sobie po prostu zrobić krzywdę. Ten tekst powstał po to aby ich przed tym uchronić. Otóż 90% osób, które przychodzą po ten swój pierwszy tatuaż, głównie są to dziewczyny, chce żeby był on mały. Tłumaczą to mniej więcej tak: “bo to na początek”, “nie wiem czy wytrzymam”,”widziałam taki w internecie” itd. Jest to błąd ponieważ skóra jest zbudowana z żyjących,starzejących się oraz regenerujących się komórek a NIE Z PAPIERU (!!!). Nieważne czy mówimy tu o napisie czy o innym wzorze ale malutki tatuaż po całym procesie gojenia i kilku latach pod waszą skórą po prostu będzie wyglądał źle a mówiąc bardziej obrazowo zleje się w nieczytelną, czarną plamę.

Oczywiście na stronach typu Pinterest czy Tumblr znajdziecie całą masę mikro tatuaży, które na zdjęciach wyglądają super ale pamiętajcie, że te fotki są robione zaraz po jego wykonaniu, na dużym przybliżeniu i często z użyciem filtrów “polepszających” wygląd i jakość zdjęcia. Pamiętajcie o tym, że tusz pod skórą układa się ok 2 lata i te cienkie linie, które wyglądają tak ładnie gdy są świeżo wbite, tak naprawdę są najbardziej wrażliwe i po czasie znikają albo się rozmazują pod skórą. W tatuażu trzeba postawić na jego czytelność tak aby do końca życia wasz kwiatek/piesek/ptaszek zachował swój kształt. W przypadku tych mikro tatuaży każdy kto będzie was obserwował z odległości 1m nie będzie w stanie “odczytać” tego co znajduje się na waszym ciele,a  z czasem zacznie was po prostu irytować. W końcu ile można odpowiadać na pytania “ a co to jest? kangurek? nie to mały wilk”? Kolejna sprawa ma się co do skomplikowania tatuażu. I tutaj zasada jest prosta: im bardziej szczegółowy projekt chcecie umieścić na waszej skórze tym więcej miejsca musicie “poświęcić” na swoim ciele.Nie ma na tutaj drogi na skróty, tak już po prostu musi być, zaufajcie nam.

Trzecia i ostatnia rzecz na dziś to umiejscowienie tatuażu. Modnym trendem w ostatnich miesiącach jest tatuowanie sobie takich miejsc jak boki palców i dłoni. I tutaj muszę was zmartwić, tatuaże robione w tych miejscach mają około 50% szans na to, że tusz się utrzyma. Jest to związane ze specyfiką tych miejsc, ponieważ używacie ich niemal non stop np. wkładając ręce do kieszeni, zginając palce, chwytając itd. więc po prostu ciężko jest je wygoić. Następna sprawa jest taka, że w tych miejscach skóra jest bardzo cienka i mocno podatna na uszkodzenia. Łatwiej na pewno jest utrzymać tusz u osób, które regularnie dbają o nie używając różnego rodzaju balsamów ale to i tak nie daje żadnej gwarancji na jego utrzymanie się. Tak źle zagojony tatuaż wygląda nieestetycznie i z czasem zacznie was drażnić. Więc te miejsca pozostawcie sobie na koniec kiedy będziecie mieli porobione już całe rękawy oraz dłonie. Podobnie ma się sprawa w przypadku stóp. Skóra tam jest bardzo podatna na przetarcia co w przypadku drobnych tatuaży jest tak naprawdę równe ich szybkiemu pozbyciu się z tego miejsca. Jedyny sens to tatuaż na grubym konturze, który nawet kiedy wytrze się w pewnych miejscach to dalej zachowa swój kształt i pozostanie czytelny. Na koniec zapomnijcie o tatuażach w takich miejscach jak małżowina uszna. Po prostu wasza skóra nie jest tego warta.

Podsumowując tekst pamiętajcie:

- dobieraj jego rozmiar odpowiednio do miejsca, w którym ma być zrobiony 

- im ma więcej szczegółów tym więcej miejsca potrzebujesz na jego zrobienie

- nie zwracajcie uwagi na obecne w internecie trendy

- słuchaj swojego tatuatora ponieważ on chce wam pomóc a nie zaszkodzić